Аналітичне інтернет-видання

Грузія: суд ухвалив рішення про арешт лідера опозиційної партії на строк 12 днів.

Лідера грузинської партії "Коаліції за зміни" Ніку Гварамію ув'язнили на 12 діб - його звинувачують за статтями Кодексу про адміністративні правопорушення, які передбачають дрібне хуліганство та непокору законним вимогам співробітника поліції. Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода "Ехо Кавказу".

Гварамію взяли під варту 4 грудня. 6 грудня його перевели з Марнеульського слідчого ізолятора до Тбіліського міського суду без повідомлення його адвокатів. Суддя почав засідання без присутності правозахисника, але тимчасово призупинив його, коли Гварамія звернувся з проханням про адвоката. Після години перерви слухання відновилося.

Читайте також: МВС Грузії заявило про кримінальні справи щодо понад 20 людей у зв'язку з протестами

Під час судового слухання Гварамія висловив:

Я завітав до офісу своєї політичної сили, де відбувався обшук, і, як представник юридичної професії, попросив дозволити мені бути присутнім під час цього процесу. Проте не можу зрозуміти, на основі яких правових підстав мені відмовили.

Гварамія характеризує пред’явлене йому обвинувачення як "абсурдне". За словами опозиційного політика, він намагався скористатися своїм правом у офісі, де його затримали, і не образив правоохоронців: "Я грузин, і коли мене критикують, я завжди відповідаю".

Поліція затримала Ніка Гварамію, засновника телекомпанії "Мтаварі" та лідера опозиційної партії "Ахалі", який також очолює "Коаліцію за зміни". Це сталося неподалік офісу його союзників з партій "Гірчі - більше свободи" та "Дроа", після того як представники Міністерства внутрішніх справ провели обшук у цьому приміщенні.

Читайте також: У Грузії проводять обшуки в помешканнях ексміністра оборони

Напередодні опозиційні сили Грузії озвучили свої вимоги до уряду, серед яких були заклики до звільнення всіх осіб, затриманих під час протестів, скасування кримінальних справ проти них, а також проведення нових виборів до парламенту.

В Грузії з 28 листопада проходять масові акції протесту. Основною причиною цього стало рішення парламенту країни призупинити до 2028 року переговори щодо вступу Грузії до Європейського Союзу, а також відмовитися від отримання європейських грантів.

У цьому контексті прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе наголосив на рішучості уряду в досягненні своєї мети, підкресливши, що країна планує стати членом Європейського Союзу до 2030 року. Він також звинуватив опозиційні сили та неурядові організації в організації протестних акцій.

Поліція застосовує для розгону протестувальників водомети і сльозогінний газ. Затримано загалом близько 300 людей.

Читайте також