Комік та волонтер висловив бажання позбавляти українців громадянства: "Навіщо їй тримати свій паспорт?"

Телеведучий безкомпромісно розкритикував своїх співвітчизників і висловив думку про необхідність їх "позбутися".
Український волонтер Сергій Притула запропонував ввести статус негромадянина для осіб, які належать до "п'ятої колони", а також для державних зрадників і корупціонерів. Цю ідею він висловив у своєму пості на Facebook.
Так, шоумен називає "моральною аномалією" той факт, що однакове українське громадянство мають і солдат, який ризикує життям, захищаючи країну, і людина, яка поширює російську пропаганду, співпрацює зі спецслужбами рф чи чекає приходу "русского мира":
"Громадянство - це не просто наявність паспорта з тризубом. Це своєрідна угода: ти підтримуєш країну, а вона - тебе! Я вважаю, що нам давно слід розпочати широку відкриту дискусію про інститут негромадянина - статус, за якого людина продовжує жити в країні, має базові права, але при цьому позбавлена політичного впливу: вона не голосує і не може бути обрана", - наголосив Притула.
Телеведучий підкреслив, що міжнародне право зазвичай проявляє обережність щодо таких інститутів, проте навів приклад "сірих паспортів" у Латвії та Естонії. Він зазначив, що подібна практика може бути застосована до осіб, які були засуджені за державну зраду, колабораціоністів, сепаратистів, членів "п'ятої колони" та тих, хто займається корупцією.
"Якщо людина зрадила країну, зганьбила її або вкрала в неї ресурси, навіщо їй залишати її паспорт? Чи якщо хтось відсидів строк за державну зраду, то він потім має спокійно залишатися громадянином держави, яку зрадив? Ми не зможемо побудувати державу, якщо голос зрадника матиме таку саму вагу, як голос людини, яка заради цієї країни готова ризикувати життям", - додав волонтер.
Слід підкреслити, що статус негромадянина є юридичним або політичним становищем, при якому особа проживає на території держави, але не має її громадянства, а отже, не має доступу до всіх прав, що надаються громадянам. Така особа не визнається громадянином цієї країни, навіть якщо вона народилася або провела все своє життя на її території. Зазвичай їй заборонено брати участь у виборах та займати державні посади.