Міністр оборони Польщі висловив своє невдоволення щодо прапорів УПА, на що відреагував один з офіцерів Азову.
Український військовий Роман Пономаренко охарактеризував висловлювання чиновника як "дозу недорогої популярності".
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш висловив своє обурення щодо червоно-чорних прапорів УПА, які були помічені на польських БТР Rosomak. Він використав цю ситуацію, аби підняти питання "історичної війни" і отримати певну порцію популярності. Таку думку висловив офіцер 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України Роман Пономаренко.
"Міністр оборони Польщі вирішив публічно висловити своє обурення з приводу використання українськими військовими червоно-чорного прапора на польських БТР 'Росомаха', які входять до складу ЗСУ на фронті. Він акцентував увагу на темі 'історичної конфлікту Польщі з Україною', що ще більше підвищило рівень неприязні до України в польському суспільстві, і таким чином заробив собі порцію дешевої популярності", – прокоментував військовий.
Роман Пономаренко підкреслив, що його не турбує, в яких конкретно умовах застосовується техніка та які функції вона виконує. Він зазначив, що БТР допомагають утримувати "російські війська на відстані від польського кордону".
Офіцер також провів аналогію з подіями Другої світової війни. Він нагадав, як Вінстон Черчилль постачав військову техніку Великої Британії до Радянського Союзу. У ті часи ні сам Черчилль, ні інші представники британської політики чи військові командири не висловлювали незадоволення радянською комуністичною символікою на техніці, оскільки вони "думали про майбутнє".
Повертаючись до теми польського міністра, варто зазначити, що не слід звинувачувати поляків у недалекоглядності — їхня історія свідчить про відсутність такої проблеми. В їхньому світогляді все виглядає досить прозоро: Польщі вигідна слабка Україна, яка б слугувала ринком для польських товарів, забезпечувала дешевою робочою силою та дозволяла нав'язувати своє бачення світу. Гіпотетична поразка України у війні не сприймається ними як загроза типу "Польща стане наступною жертвою Росії", а скоріше як шанс усунути потенційного конкурента на позицію регіонального лідера, — додав Роман Пономаренко.
Варто зауважити, що раніше польського міністра оборони Владислава Косіняк-Камиша обурили прапори УПА, які були помічені на техніці, переданій ЗСУ. У соціальних мережах чиновник охарактеризував це як "провокацію, яка є неприйнятною". Він дав вказівку терміново зв'язатися з українським військовим аташе у Варшаві "для розслідування даної ситуації".
"Прапори УПА, розміщені на бронетранспортерах "Росомак", які Польща передала українській армії, є провокацією, що не має місця. Я дав розпорядження терміново зв'язатися з українським аташе у Варшаві для з'ясування обставин", - зазначив політик.
Нагадаємо, 14 серпня стало відомо, що бійці Сил оборони активно застосовують польську бронетехніку при прориві під Курськом. Крім Rosomak, цетанки PT-91 Twardy, бойові машини піхоти БМП-1, гарматні гаубиці Krab.
Згодом з'ясувалося, що Польща створила дистанційно керовану танкову башту ZSSW-30. Ця система розроблена для впровадження в різні броньовані бойові платформи, включаючи бронетранспортер Rosomak.