Аналітичне інтернет-видання

"На даний момент неможливо вести серйозні дискусії": Шольц прокоментував ідею про розміщення миротворців в Україні.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив думку, що обговорення розгортання миротворчих сил в Україні поки що є недоцільним. Це питання не стало темою на зустрічі керівників Європейського Союзу, а серйозні дискусії щодо безпекової архітектури можуть розпочатися лише після завершення військових дій.

Цю інформацію Шольц озвучив під час прес-конференції, що відбулася після засідання Європейської ради в Брюсселі. Він підкреслив, що наразі відсутні обставини, які б дозволяли серйозно обговорювати питання, що стосуються майбутнього миротворчого контингенту.

"На даний момент питання про те, якою може бути конкретна архітектура безпеки після досягнення мирної угоди, не підлягає серйозному обговоренню. Однак, на нашу думку, це має бути побудовано у трансатлантичному контексті. Тому ми не торкалися теми сухопутних військ або подібних аспектів, адже це не є актуальним питанням. В даній ситуації було б недоречно вдаватися в деталі цього обговорення", - зазначив Шольц.

Шольц акцентував увагу на необхідності узгодженої політики між Європейським Союзом та США щодо підтримки України. Він також згадував про регулярні зв'язки з Президентом України Володимиром Зеленським, а також про бесіди з кремлівським вождем Володимиром Путіним і новообраним президентом США Дональдом Трампом. Канцлер зауважив, що його друга телефонна розмова з Трампом відбулася 19 грудня.

"Це для мене має велике значення, оскільки нам необхідно налагодити скоординовану політику між Європою та США, а також між Німеччиною і Штатами. У цій ситуації я вважаю важливим об'єднати наші зусилля. Я переконаний, що це цілком здійсненно, і ми повинні зробити все, щоб Україна не залишалася наодинці, підтримуючи її суверенітет та сприяючи її інтеграції в Європейський Союз. Україна є сильною нацією з потужною армією, яку ми всі спільно підтримуємо. Однак важливо, щоб насильство було зупинено", - підкреслив Шольц.

Канцлер Німеччини знову підкреслив важливість надання допомоги Україні, щоб запобігти безпосередньому загостренню конфлікту між Росією та НАТО.

Канцлер додав, що підтримка України має бути організована таким чином, щоб не допустити "диктованого миру". Шольц також запевнив, що жодне рішення щодо України не ухвалюватиметься без врахування думки українців.

"Це абсолютно очевидно. Проте вона повинна бути настільки потужною, щоб уникнути нав'язаного миру. Україна повинна залишатися самостійною і мати можливість захищати свій суверенітет," - підкреслив він.

Раніше стало відомо, що на саміті лідерів Євросоюзу президент Франції Еммануель Макрон нібито планує винести на обговорення питання щодо ймовірності розміщення в Україні миротворчої місії. Ідея може полягати у розміщенні миротворців на лінії розмежування у разі, якщо між Україною і РФ буде досягнуто угоди про припинення вогню.

Як інформував OBOZ.UA:

Макрон здійснив візит до Польщі, щоб обговорити концепцію європейської миротворчої місії. Експертка Французького інституту міжнародних відносин (IFRI), що займається розробкою даного проєкту, зазначила, що місія може включати п'ять бригад, загальною чисельністю близько 40 тисяч військових. Польща має можливість очолити одну з цих бригад.

У той же час у Польщі ідея Макрона не знайшла підтримки. Міністр закордонних справ Радослав Сікорський підкреслив, що Варшава не має наміру відправляти війська в Україну.

Макрон поки що не офіційно озвучив конкретну пропозицію щодо відправлення місії на територію України.

- Керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук вважає, що ініціатива Макрона не є реалістичною. Путін не погодиться на переговори або припинення бойових дій, якщо на лінію розмежування вийдуть миротворці НАТО.

Читайте також