Аналітичне інтернет-видання

"Спеціальний трек": у Державному департаменті США роз'яснили, чи є угода про надра пов'язаною з перемовинами щодо мирного врегулювання.

Угода між США та Україною про корисні копалини та створення спільного інвестиційного фонду не пов'язана з переговорами про завершення війни. Йдеться про економічне партнерство між державами, яке "триватиме поколіннями".

На пресконференції в четвер, 8 травня, речниця Державного департаменту США Теммі Брюс висловилася з цього питання. Відповідаючи на запит, чи зможе угода забезпечити захист українських територій, багатих на корисні копалини, від агресії Росії, Брюс зазначила, що цей документ є "окремою лінією", оскільки він підкреслює економічну співпрацю між США та Україною.

"Угода про економічне співробітництво між США та Україною є окремою складовою. Це ініціатива, яка повинна продовжувати діяти і забезпечувати фінансування для відновлення України після завершення війни," - підкреслила вона.

Те, що угода здобула 338 голосів із 400 можливих — значно перевищуючи необхідні 226 — у Верховній Раді України, "знову підтверджує, що ця угода була справжнім спільним зусиллям на всіх етапах".

"Це не лише політичне питання. Це співпраця, яка укріплює Сполучені Штати та приносить тривалі переваги для обох націй," - зазначила речниця американського міністерства.

За її словами, геніальність угоди полягає в тому, щоб надати гроші, які з'являться в майбутньому, для відновлення України після війни. Також це посилає чіткий сигнал "світові й усім залученим гравцям" про те, що в України є партнерство зі США.

"Це те, що триватиме протягом поколінь і матиме значення для кожного українця, а також зміцнить національну безпеку цієї країни. І це те, що роблять хороші ділові партнерства в усіх напрямках", - додала вона.

Щодо мирних переговорів, Брюс підкреслила, що досягнення режиму припинення вогню є "вирішальним" елементом для того, щоб Росія та Україна змогли сісти за стіл переговорів.

"Неможливо вести розмову про те, якими можуть бути результати миру, поки тривають вбивства людей", - підкреслила Брюс.

Як повідомляв OBOZ.UA, Дональд Трамп закликав Росію та Україну до беззастережного припинення вогню на 30 днів. Воно має бути спрямоване на досягнення мирної угоди. Якщо припинення вогню не буде дотримано, США введуть нові санкції.

Читайте також