Орендні ціни в Нью-Йорку швидко збільшуються через митні політики Трампа: вартість житла зросла в середньому на 10% | УНН

У Нью-Йорку ціни на оренду житла підскочили через митні заходи, запроваджені адміністрацією Трампа, досягнувши у березні 4495 доларів, що на 10% перевищує рівень минулого року. Ця ситуація викликає невизначеність, що змушує багатьох утримуватись від придбання власної нерухомості.
Ринок оренди нерухомості в Нью-Йорку продовжує перебувати в умовах високої напруги. Економічна нестабільність, що виникає внаслідок тарифних суперечок адміністрації президента США Дональда Трампа, сприяє різкому підвищенню цін на оренду житла в цьому мегаполісі та в ряді інших міст.
Цю інформацію наводить УНН, посилаючись на TheRealdeal.
Згідно з інформацією видання, у лютому середня вартість оренди на Манхеттені досягла рекордної позначки у 4500 доларів. У березні цей показник залишився практично на тому ж рівні, становивши 4495 доларів. Це значно більше, ніж у минулому році.
У порівнянні з березнем 2024 року, ціни піднялися майже на 10%, що стало найбільшим річним зростанням з травня 2023 року. За даними видання, середня орендна плата в Брукліні склала 3700 доларів США, що на 6% перевищує показники минулого року. У Квінсі ціна оренди досягла 3450 доларів, що майже на 8% більше, ніж у попередньому році.
Протягом багатьох років історія зростання орендної плати була викликана здебільшого процентними ставками. Оскільки Федеральна резервна система підняла ставки, відлякані потенційні покупці житла відклали свої плани купівлі та віддавали перевагу оренді. Це призвело до зростання орендної плати.Але тепер до здорожчання оренди приклала руку митна політика Трампа.
Ми перебуваємо на піку невизначеності. Явного плану чи стратегії немає
Після того, як президент США розпочав провокації щодо кількох країн, запровадивши надзвичайно високі мита, ситуація стала хаотичною. Уолл-стріт відреагував занепокоєнням: індекс S&P 500 зазнав падіння, а ставки на іпотечні кредити та прогнози щодо ризику рецесії різко підскочили, як зазначає видання.
Американці, які планували купити житло найближчим часом, відмовляються від цієї ідеї, очікуючи економічних потрясінь. Тим паче, що ставки по іпотечних кредитах стрибнули ще вище на тлі підвищення мит. Це означає, що ставки за іпотечними кредитами все ще зростатимуть, що призведе до зростання орендної плати.
10 квітня адміністрація Білого дому призупинила важливу складову свого митного стратегії, оголосивши про 90-денну перерву у взаємних митних ставках для всіх країн, за винятком Китаю.
Проте ця "капітуляція" лише додала невизначеності: які тарифи залишаться, коли "сезон тиші" завершиться?
На мій погляд, це ще раз підтверджує, що ми живемо в умовах невизначеності. Знадобиться певний час, перш ніж ми зможемо знову виявити себе в обстановці, яку можна буде назвати стабільною.
Мешканці міста зможуть розслабитися тільки в разі серйозних економічних труднощів. Насправді, якщо люди залишаться без роботи і, відповідно, без грошей, орендні ставки знизяться через відсутність попиту.
Якщо політика тарифів Трампа спричинить рецесію, це може призвести до значних втрат робочих місць.
Але це один потенційний перспективний погляд. У найближчій перспективі покупці житла, ймовірно, завмруть у режимі очікування, стимулюючи зростання орендної плати, оскільки піковий сезон оренди тільки розгорається, - підсумувало видання.