Папа Римський Лев надав три ключові вказівки щодо перспектив свого понтифікату.

Новообраний Папа Римський Лев XIV у перші хвилини появи на балконі базиліки Святого Петра дав три важливі сигнали щодо того, яким лідером він буде для 1,4 млрд католиків у всьому світі.
Про це пише Reuters.
Перша підказка -- вибір імені. Папи часто використовують це як спосіб надіслати перший великий сигнал щодо пріоритетів свого понтифікату. Франциск, наприклад, узяв ім'я святого Франциска Асизького, який у XIII столітті відмовився від багатства та прагнув допомагати бідним.
Останній папа з ім'ям Лев -- Лев XIII -- присвятив багато свого понтифікату (1878-1903 роки) захисту прав працівників, виступаючи за справедливу оплату праці, гідні умови праці та право на вступ до профспілок.
Отець Томас Ріс, єзуїт і аналітик, що пильно спостерігає за діяльністю папства, підкреслив, що вибір імені Лев XIV відображає його прихильність до соціального вчення Церкви.
Інша підказка полягає в мові та змісті первинної промови Папи Лева XIV, де він виразно підкреслив важливість миру. Це питання також стало основним акцентом у виступах Папи Франциска.
Папа Лев жодного разу не висловився англійською мовою — він спілкувався тільки італійською, яка є офіційною мовою Ватикану, а також трохи іспанською, звертаючись до своєї колишньої громади в Перу. Про США він навіть не згадував.
"Нехай мир буде з усіма вами!" ("Мир усім вам!") - це перші слова Лева, що звучать публічно. Вони являють собою як літургійний вислів, так і термінове звернення з закликом до миру в світі, що переживає конфлікти.
Напередодні конклаву, що відбувся 7 травня, кардинали зробили офійну заяву, в якій висловили своє занепокоєння через конфлікти "в Україні, на Близькому Сході та в численних інших регіонах світу" і закликали до встановлення миру.
Новий Папа підкреслив своє бажання поширювати Божий мир, охарактеризувавши його як "мир, що не вимагає зброї і має силу роззброювати", який є "сміливим і стійким".
Він також згадав Франциска, який востаннє благословив вірян у Римі на Великдень -- за день до своєї смерті від інсульту після тривалої боротьби з двостороннім запаленням легень.
"Ми й досі чуємо в наших вухах слабкий, але завжди мужній голос Папи Франциска", -- сказав Лев.
Він попросив дозволу дати те ж благословення, яке Франциск проголосив кілька тижнів тому: "Бог нас любить, Бог любить кожного, і зло не переможе. Ми в Божих руках".
Третя підказка -- вбрання. На відміну від Франциска, який 2013 року відмовився від більшості папських регалій ще у день свого обрання, Лев з'явився у традиційному червоному папському плащі поверх білої сутани.
Попри те, що він запозичив багато ідей у Франциска, Лев чітко дав зрозуміти, що є новим і унікальним папою.
Нагадаємо, 8 травня, на другий день конклаву, світові кардинали обрали колишнього американського кардинала Роберта Прево новим Папою Римським. Для свого папства Прево обрав собі ім'я Лев XIV.
Лев XIV став першим папою, що походить зі Сполучених Штатів, але також має перуанське громадянство, оскільки тривалий час виконував місіонерську діяльність у Перу перед тим, як отримати сан кардинала.
Цікаво зауважити, що перед тим як стати Папою Левом XIV, Прево не раз висловлював свої зауваження щодо політичного курсу президента США Дональда Трампа та віцепрезидента Джей Ді Венса, особливо в питаннях міграційної політики, соціальної справедливості та християнських цінностей.