Аналітичне інтернет-видання

Політик, що представляє проросійську партію AfD у Німеччині, виявився залученим до таємних бойових дій в Україні - Деталі | Експрес онлайн

Він кілька років намагався потрапити на фронт і врешті досяг мети. Тепер йому загрожує виключення з партії.

22-річний заступник голови районного відділення ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" в місті Вупперталь Тім Шрамм став українським добровольцем і кілька місяців воював за Україну з РФ. Тепер у Німеччині його виганяють з партії. Про це пише портал видання Welt, у розпорядженні якого опинилася заява на виключення від регіонального керівництва AfD.

Відповідно до поданої заяви, Шрамма звинувачують у "надзвичайно негативній для партії поведінці", оскільки з березня по червень цього року він брав участь у службі в українській армії як доброволець.

"У своїй ролі військовослужбовця української армії та відкрито обговорюючи свою участь у бойових операціях, відповідач суттєво порушив основи та регламенти партії, завдавши їй істотних втрат", - зазначається у заяві.

Тож тепер Шрамма можуть негайно позбавити членських прав - таке рішення вже нібито ухвалили більшістю голосів керівництва регіонального осередку.

Тім Шрамм розповідав, що вперше побував в Україні у 2022 році, коли доставляв гуманітарну допомогу до зони бойових дій. Після того, у 19-річному віці, він, за його словами, намагався вступити до Міжнародного легіону української армії, але тоді його не взяли.

Наприкінці 2024 року Шрамм знову спробував приєднатися до українського війська. Як він сам казав, "цього разу через зв'язки". Завдяки їм він, мовляв, вступив до сил Територіальної оборони України та почав служити у підрозділі зі східної України.

"Ми стріляли, нас обстрілювали, запускали дрони і нас самих атакували БПЛА. Більше я не можу сказати з міркувань безпеки", - казав він.

За словами німецького політика, коли він перебував на фронті, його партійці навіть не здогадувалися про це. Проте, і після повернення він не бажав ділитися своїм досвідом, аби не виглядати як лицемір: "Але мої товариші по партії – навіть ті, хто займає високі посади – підтримали мене. Багато з них просто сказали: 'Слухай, це жахливо!'".

За інформацією The Washington Post, з 24 лютого 2022 року до лав ЗСУ приєдналися близько 20 тисяч людей з понад 20 країн світу. Вони служать в Іноземному батальйоні.

"До складу цього формування входять різноманітні групи відданих і досвідчених бійців, серед яких є як ветерани, так і найманці. Деякі з них здобули популярність у соціальних мережах завдяки своїм емоційним розповідям про події на фронті. Хоча офіційні дані не зовсім прозорі, українські посадовці повідомляють, що близько 20 000 іноземців з більш ніж 50 національностей формують міжнародний легіон України", - зазначається в повідомленні.

Інші добровольчі підрозділи, що борються за Україну, складаються з білоруських бійців, які протестують проти режиму, підтримуваного Путіним, в Мінську, а також антикремлівських росіян і представників етнічних тюрків з Росії та країн пострадянського простору, таких як Казахстан і Киргизстан.

Читайте також