Путін примусив своїх соратників працювати на друкарських машинках: у Financial Times відзначили помилки Кремля та "можливість", що виникає для його опонентів.
Країна-терорист Росія дуже відстала від решти світу у сфері розвитку штучного інтелекту. Перешкодою для розвитку ШІ в РФ стали не лише глобальні санкції, а й параноя кремлівського диктатора Володимира Путіна.
Лідер Кремля не лише сам утримується від використання інтернету та смартфонів, але й змусив своїх співробітників замінити комп'ютери на друкарські машинки. Цю інформацію повідомляє видання Financial Times.
Хоча Кремль запевняє, що санкції не вплинули на економіку Росії, реальні дані говорять про інше. Наприклад, найбільший фінансовий конгломерат "Сбєрбанк" зміг придбати лише 9000 графічних процесорів з моменту початку повномасштабної війни в Україні, в той час як американська компанія Microsoft реалізувала закупівлю близько 500 тисяч таких чіпів лише у 2024 році.
Москва шукає способи обійти санкції, залучаючи нових торгових партнерів, однак вони не можуть забезпечити доступ до значної кількості сучасних напівпровідників. Крім того, з початку 2022 року Росія втратила приблизно 10% своїх технічних спеціалістів через еміграцію.
Внаслідок зазначених обставин Росія зайняла 31-шу позицію у світовому рейтингу розвитку штучного інтелекту за версією Global AI Index від Tortoise Media. Це місце є нижчим за всі великі економіки, а також за такими невеликими країнами, як Португалія, Норвегія, Ірландія та Люксембург.
Науково-технічний розвиток все більше інтегрується з обчислювальними технологіями, що вказує на те, що доступ до мікросхем незабаром стане критично важливим стратегічним елементом для військових. Відомі експерти в сфері штучного інтелекту часто висловлюють значно більш провокаційні думки. Деякі аналітики вважають, що людство стоїть на межі революційних змін в автономних системах озброєння.
Якщо прогнози експертів здійсняться, Росія не матиме інструментів для розробки армії 21-го століття. При цьому, якщо війна проти України буде заморожена на кілька років, розрив у можливостях між європейськими та російськими військовими може зрости на порядок. Тож у противників Росії відкривається можливість застосувати стратегію стримування шляхом заборони.
Позбавивши Росію доступу до передових чіпів, необхідних ШІ, країни Заходу можуть позбавити її ключового стратегічного інструменту та утримати її від майбутньої агресії. Якщо ШІ стане стратегічним інструментом, шанси Росії стати сучасною великою державою впадуть.
Раніше зазначалося, що усунення або зникнення диктатора Володимира Путіна не вплине на загальний політичний вектор Росії. На даний момент керівник Кремля оточений командою, яка не має наміру змінювати стратегічний напрямок країни.