Аналітичне інтернет-видання

Ярош прокоментував обставини, пов'язані з НАБУ: "Панове з Банкової, не грайтеся з народом".

Командувач Української Добровольчої Армії (УДА) Дмитро Ярош висловив свою позицію щодо спроб зменшити повноваження Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також щодо протестів "громадян з картонними плакатами".

У своєму виступі політик і військовик акцентували увагу на ключових загрозах, які постають перед Україною. Вони закликали керівництво уникати залучення правоохоронних органів у політичні конфлікти та не залишили поза увагою питання вживання ненормативної лексики на саморобних картонних плакатах.

На даний момент для мене найважливішим є бойове братерство всіх, хто зі зброєю в руках захищає Україну від вічного ворога, а також тих, хто ефективно і системно підтримує Сили оборони. Звичайно, якщо в структурах, таких як НАБУ, СБУ, МВС, ДБР, ЗСУ або Офіс президента, є зрадники, їх необхідно виявляти та безпощадно карати. Проте, незважаючи на це, ми повинні уникати "війни всіх проти всіх", - підкреслив Ярош.

Як зазначив командувач УДА, "особи на посадах, навіть на найвищих рівнях, а також структура влади - це змінні елементи, в той час як Україна є невід’ємною та вічною категорією". Тому, перш за все, необхідно орієнтуватися на захист інтересів держави.

"Фронт є ключовим. Якщо ми не зможемо його захистити, немає сенсу обговорювати питання корупції", - зазначив Ярош.

Корупціонерів Ярош називає ворогами України. "Корупція в Тилу, реально, вбиває. Всі, хто це робить, незалежно від посад, є ворогами України", - підкреслив військовий.

Український філолог за фахом Ярош також звернув увагу на зміст плакатів "людей з картонками".

Читайте також: В Україні майдан можливий завжди за однієї умови, - Євген Дикий. Ескклюзив Еспресо

"Наша молодь справді вражаюча! На жаль, інколи вони вживають ненормативну лексику, зокрема, на орківській мові... Але які часи, така й мова. Коли запровадимо національну мовну політику, з'явиться й якісна українська мова. Час прийде," - висловлює надію Ярош.

"НАБУ і САП мають скористатися довірою суспільства, яка їм надана... Я повністю підтримую це," - зазначив політик.

Службу безпеки України він охарактеризував як "одну з найефективніших спецслужб у світі".

"Необхідно, щоб Служба залишалася поза політичними конфліктами та надали Василю Васильовичу (Малюку - ред.) і його команді повну свободу дій у боротьбі з ворогами України. Врешті-решт, ми всі маємо свої слабкості. Нам важливо бути єдиними у протистоянні агресії, яка виникає з недоімперських амбіцій... Головне — зберегти нашу Державу і здобути перемогу над вічним противником", - зазначив Ярош у своєму пості на Facebook.

У фінальній частині тексту згадується президент та його команда.

"Представники Банкової, будьте обережні з народом. Це не про вас, а про Україну", - підкреслив Ярош.

22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон, який зменшує повноваження НАБУ і САП, підпорядковуючи їх генеральному прокурору. Цей нормативно-правовий акт був ухвалений депутатами від президентської партії "Слуга Народу", а також представниками нібито опозиційної "Батьківщини" та колишніми членами забороненої ОПЗЖ, без попереднього детального публічного та парламентського обговорення.

Згідно з інформацією, наданою колишнім генеральним прокурором Юрієм Луценком та проєктом "Українська правда", до ухвалення закону, проти якого активно виступали опозиція, громадські діячі, експерти та західні партнери, президента Зеленського змусили слідчі дії НАБУ, що стосуються його близького оточення. Зокрема, мова йде про в. о. віцепрем'єра Олексія Чернишова, співвласника студії "Квартал 95" Тимура Міндіча та колишнього заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурму, який є сином ідеолога Медведчука Ігоря Шурми.

"Річ у тім, що Офіс президента кілька тижнів тому дізнався, що квартира співвласника "Кварталу 95", пана Міндіча, перебувала під оперативним та законним прослуховуванням НАБУ. У цій квартирі збиралися люди, які найближчі до чинного президента. У цій квартирі обговорювалися і політичні, і бізнесові питання. Пан Міндіч - це великий бізнесмен, який займається й енергетикою, і багатьма іншими речами, зокрема торгівлею зброєю на мільярди. І коли в Офісі зрозуміли, що все це зафіксовано, почалася бліцатака на НАБУ", - пояснив Луценко в етері Еспресо.

Після цього тисячі українців у великих містах влаштували мирні демонстрації, закликаючи Зеленського накласти вето на цей закон.

Європейський Союз, а саме представник Єврокомісії Гійом Мерсьє, висловив глибоке занепокоєння, підкресливши значення незалежності цих інституцій для процесів антикорупційних реформ та інтеграції в Європу.

Ознайомтесь також: Керівник НАБУ Кривонос заявив, що організація покращить комунікацію щодо своїх успіхів у боротьбі з корупцією.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн особисто звернулася до президента Зеленського з вимогою надати пояснення, підкресливши, що компроміси у питанні верховенства права є неприпустимими. Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос охарактеризувала втрату незалежності НАБУ як "серйозний крок назад", що здатен суттєво знизити шанси України на вступ до Європейського Союзу. Крім того, Франція та Німеччина закликали Київ переглянути прийнятий закон.

У відповідь на тиск з боку суспільства, 24 липня народні депутати офіційно подали законопроєкт, метою якого є відновлення незалежності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). У той же день президент Зеленський схвалив текст нового законопроєкту, який, за словами представників відповідних органів, має на меті відновити всі процесуальні повноваження та гарантії для антикорупційних структур. Верховна Рада планує розглянути президентський законопроєкт 31 липня.

Символом сучасного протестного руху стали картонні таблички, на яких швидко створюються оригінальні гасла або малюються політичні карикатури. Це сталося внаслідок того, що деякі друкарні відмовились виготовляти матеріали, що містять критику президента Зеленського та його команди.

Читайте також