Зеленський вказав на політика, який відіграє важливу роль у процесі запрошення України до НАТО - Завтра.UA
Українська сторона прагне отримати поради від міністрів стосовно можливості запрошення до Альянсу.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена ще може встигнути наблизити запрошення України до НАТО. Втім, лідери Альянсу позитивно ухвалять лише консолідований сигнал. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час брифінгу після зустрічі з новим керівництвом європейських інститутів.
Президент країни висловив надію, що зустріч міністрів закордонних справ держав НАТО в Брюсселі відкриє нові перспективи для України. Київ прагне отримати від міністрів рекомендації стосовно можливого запрошення до Альянсу.
"Проте ілюзій немає. Існують скептично налаштовані країни, і, на жаль, США нині теж у їх числі. Чи порекомендує щось Байден, я не можу сказати. Проте, наскільки мені відомо, у держсекретаря Блінкена більш оптимістичний погляд. Водночас є також позиція Німеччини та Угорщини", - підкреслив Зеленський.
Лише консолідований сигнал може бути позитивно сприйнятий усіма лідерами НАТО, висловився президент. Втім, наступного тижня буде не остання нагода для України і в будь-якому випадку треба розраховувати на наступні кроки.
"У чинної адміністрації США залишилося два місяці. Вона здатна впливати на деяких європейських скептиків. Я не спостерігаю, і більшість країн НАТО також не вбачають загроз у рекомендаціях, що сприяють позитивному майбутньому України в НАТО. Це навіть не є запрошенням", - зауважив Володимир Зеленський.
Відомо, що запрошення України на членство в НАТО є ключовим елементом стратегічного плану для досягнення перемоги країни. Цей план був представлений чинному президенту США Джо Байдену, а також його попереднику Дональду Трампу.
Згідно з повідомленнями, генеральний секретар НАТО Марк Рютте підкреслив, що Альянс активно співпрацює з Україною, поступово наближаючи її до можливого членства в організації.
Німецький канцлер Олаф Шольц раніше заявив, що питання про запрошення України до НАТО, яке є основним елементом "плану перемоги", наразі не розглядається і не є актуальним.
До слова, Париж не проти запрошення України до складу Північноатлантичного альянсу, однак тільки після завершення війни з Росією.