Аналітичне інтернет-видання

Збільшення податкових ставок сприяє зростанню числа фізичних осіб-підприємців: народний депутат висловив думку про неочікуваний ефект української податкової системи.

Збільшення податкових ставок, яке запровадять в Україні з 1 січня, несподівано позначилося на чисельності фізичних осіб-підприємців (ФОП). З одного боку, це не відштовхує бізнесменів, адже у 2024 році кількість нових ФОП зростала швидше, ніж відбувалося їх закриття. З іншого боку, це явище жодним чином не свідчить про економічний підйом, а скоріше вказує на прагнення уникнути сплати нових податків.

Таку думку висловив народний депутат України Данило Гетманцев, реагуючи на звістку про різке зростання кількості ліквідацій ФОПів після ухвалення законопроєкту про зростання податків. За словами політика, протягом 11 місяців 2024 року кількість нових платників фізичних осіб-підприємців значно поповнилася.

Народний депутат представив дані за період 11 місяців 2024 року, відповідно до яких загальна кількість фізичних осіб-підприємців досягла 2 мільйонів 76,7 тисяч. Серед них, 272,9 тисяч нових ФОПів було зареєстровано цього року, що на 83,6 тисяч більше в порівнянні з початком року.

Кількість нових фізичних осіб-підприємців (ФОП) зросла, перевищивши кількість призупинених майже на 92 тисячі осіб. За останні два місяці число новостворених ФОП збільшилося на 7 тисяч у порівнянні з тими, що були припинені, досягнувши 47,7 тисяч платників на фоні 40,7 тисяч призупинених ФОП.

"Ці показники не відображають ані зростання економіки, ані зниження чисельності підприємців. На жаль, інститут єдиного податку перетворився на механізм, що дозволяє великим і середнім компаніям уникати сплати податків, а не сприяє розвитку підприємництва", -- заявив Гетманцев, коментуючи збільшення кількості зареєстрованих ФОПів в Україні.

Нагадуємо, що в контексті боротьби з фізичними особами-підприємцями, які використовуються для ухилення від сплати податків, українські банки запроваджують обмеження на проведення банківських переказів. В залежності від рівня ризику, без надання підтвердження доходів, клієнти зможуть здійснювати перекази в межах від 50 до 150 тисяч гривень на місяць.

Читайте також