Конституційний договір можна підписати за два тижні — Кулик

Конституційний договір є найоптимальнішим варіантом розв’язання конституційного питання

Конституційний договір є найоптимальнішим варіантом розв’язання конституційного питання, а підписати його за наявності політичної волі з боку влади і опозициї можна протягом двох тижнів.

Таку думку висловив директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик в ефірі «Радіо «Свобода».

«В ідею опозиції повернути Конституцію 2004 року одним рішенням, в принципі, закладається неправове рішення для розв’ язання конституційного питання. Тому, з моєї точки зору, найбільш оптимальний варіант — це конституційний договір, де суб’єктами підписання виступають політичні сили, представлені у Верховній Раді, Президент як представник влади і громадянське суспільство», — сказав він.

За словами Кулика, у владі і в опозиції є люди, готові розглядати конституційний договір. У цьому контексті політолог нагадав, що, зокрема, радник Президента Марина Ставнійчук озвучила можливість такого конституційного договору, а ініциатива «Першого грудня» також обстоює цю ідею.

«Точка дотику можлива, необхідно лише, щоб була політична воля з боку лідерів опозиції і з боку Президента України. Якщо «яструби», — ті що виступають за загострення конфлікту з обох боків, — відійдуть у меншість, а прийдуть люди, які пропонують конструктивні рішення, можливе досягнення копромісу протягом двох тижнів максимум», — переконаний Кулик.

За його словами, у конституційному договорі мають бути прописані повноваження Верховної Ради, Президента і місцевого самоврядування, графік внесення змін до виборчих законів, забезпечення переформатування Центральної виборчої комісії, тобто всі необхідні передумови для дійсно вільного волевиявлення і перезапуску системи. Потім конституційний договір має затвердити Верховна Рада.

«І тільки тоді можна говорити, що є оптимальні умови для написання нового тексту Конституції і вихід на перезапуск державності як такої», — вважає експерт.

17.02.2014

По матеріалам Укрінформ

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.