Настрої вінничан за три тижні до виборів: лідирують Порошенко та Домбровський

Якби парламентські вибори відбулись у минулі вихідні, то депутатами Верховної Ради від Вінниці стали б Петро Порошенко й Олександр Домбровський, а серед партій найбільше голосів отримала б  об'єднана опозиція «Політична партія ВО «Батьківщина».

Відповідне соціологічне опитування мешканців Вінниці та Вінницького району  було проведене з 1-го по 5-е жовтня Центром досліджень проблем громадянського суспільства. Опитано 2050 респондентів. Ймовірна похибка складає – 1,2% - 1,8%.

Так, зокрема, опитаним вінничанам пропонувалось відповісти на питання: «За список якої політичної партії Ви б проголосували,  якщо б вибори до Верховної Ради України відбулись би у найближчу неділю?».

Згідно з отриманими даними, політичній партії ВО «Батьківщина» готові віддати свої голоси  21,9% вінничан, партію «УДАР» підтримують  16,79% виборців, партію ВО «Свобода» - 8,71%, Партію регіонів – 10,81%, КПУ - 7,28%, партію "Україна – Вперед!" - 4,06%, партію «Наша Україна» - 1,91%, партію «Зелені» та Радикальну партію Олега Ляшка – по         1,19%. Рейтинги інших політичних сил менші 1%.

Вінничан, які ще не визначились, за яку саме партію голосувати – 20,58%.

При цьому 35,58% респондентів зазначили, що коли обрана ними партія не буде брати участі у виборах, то вони проголосують за Партію регіонів. Ще 22,58% вінничан в такому випадку готові проголосувати за КПУ, 7,17 – за ВО «Батьківщина»

Порівняно з  аналогічним опитуванням, що проводилось у серпні, у рейтингу додала партія «УДАР»: від  11,25% до 16,79%. І навпаки, відчутно впав рейтинг партії Наталії Королевської – «Україна-Вперед». Дещо підросли Партія регіонів і ВО «Свобода». Водночас на стільки ж зменшились рейтинги КПУ та ВО «Батьківщина», хоча остання й продовжує залишатися  абсолютним лідером партійних симпатій серед вінничан.

Варто відзначити високий рівень політичної активності виборців Вінниці: 61,34% - точно пішли б голосувати і 18,02% - швидше за все пішли б. Лише 5,67% опитаних не збираються голосувати взагалі.

Соціологи вважають,що до виборів партійні симпатії вінничан вже навряд чи суттєво зміняться. Але не варто забувати про 20,58% тих, хто  ще не визначився. І що 36,63% опитаних не змогли пояснити, чому обрали партію, за яку мають намір голосувати.

Виборчі настрої на округах Вінниці 

ОКРУГ №11  

Згідно з даними опитування Центру досліджень проблем громадянського суспільства,   по “вишенському” 11-му виборчому округу міста (правобережна частина Вінниці та прилеглі до міста села) вже чітко визначився лідер виборчої кампанії серед  кандидатів-мажоритарників: за О.Домбровського готові проголосувати 40,72% опитаних.

За його найближчих  конкурентів  Н.Солейко і В.Бевза, які суттєво відстають від лідера,  готову віддати голоси 7,25% і 6,67% респондентів відповідно. Фактично, не мають шансів і інші кандидати. Так, за Л.Станіславенко готові віддати свої голоси лише 3,92%, Н.Добринську - 3,42%, В.Антемюка - 1,92%, С.Червонописького - 1,08%, В.Добровольського і Р.Кулініча – по 0,42%, В.Березовського - 0,33%. Тих, хто ще не визначився – 33,88%.

Лідерство колишнього мера Вінниці (2002-2005) та вінницького губернатора (2005-2010) Олександра Домбровського обумовлене не лише наявністю стійкого рейтингу та позитивної історії його врядування, але і практичною роботою команди. Окрім того, частина виборців мешкає в мікрорайоні «Поділля», який було закладено в 2003 році, за час мерства Домровського. Також, показово, що  «традиційні» технології кандидатів, які взялися до заміни дверей у під'їздах, роздачі грошей та подарунків, успіху не приносять.

Результати дослідження також засвідчують недовіру виборців обіцянкам без роз'яснення  шляхів їх втілення в життя. Цим лише й можна пояснити скромні результати активної кампанії Л.Станіславенко, дружини одного з братів Ткачуків (які балотуються до Верховної Ради за списком партії «УДАР»). Цим же можна пояснити й невисокий рейтинг  Н.Солейко («Батьківщина»).

Що стосується В.Бевза, то його результат обмежений рейтингом КПУ, яка проводить надзвичайно масовану і несподівано дорогу для цієї партії виборчу кампанію.

Натомість кандидати-лідери 11-го округу мають ще електоральні резерви. Якщо  обраний респондентами кандидат не братиме участь у виборах, то ще 8,08% готові проголосувати за О.Домбровського, а 4,67% - за Н.Солейко.

Порівняно з опитуванням проведеним у серпні,  по 11-му округу більше ніж удвічі  виріс рейтинг О.Домбровського: з 17,14% до 40,72%. Додали по 1-2% Н.Солейко, Н.Добринська, Л.Станіславенко. Втратили В.Бевз (з 9,67% до 6,67%), Р.Кулініч і В.Антемюк.

ОКРУГ №12  

В тому, що на іншому міському окрузі №12 переможе П. Порошенко, мало хто сумнівався від початку. Тут знаходяться кондитерська фабрика, знаменитий фонтан, саме в цьому окрузі Порошенко вже перемагав у 1998 и 2002 роках. Тож багатьох  кандидатів, які заглядались на цей округ раніше, спіткав настрій, як у комедії «Джентльмени удачі»: «- А ты чего убежал? - Все побежали и я побежал...»

Дані дослідження Центру досліджень проблем громадянського суспільства показали, що за П.Порошенка готові проголосувати 60,25% опитаних. За Б.Максимчука готові віддати свої голоси 4,25%, В.Базелюка - 3%, І.Бондарчука - 2,25%, Ю.Іорданова - 1,75%, О.Барчишена - 1,13%, О.Дмитріва - 1%, Д.Костирка - 0,88%. Ще не визначились 25,5%.

Значний відсоток опитаних взагалі не знає, хто такий О.Дмитрів, висунутий партією Конгрес Українських Націоналістів, а також В.Добровольський, який і раніше балотувався до Верховної Ради, але  за списками Партії Вільних Демократів і Блоку Юлії Тимошенко, чи ж висунутий Партією регіонів Д. Костирко.

Найвищий антирейтинг на окрузі (за відповідями на запитання «За кого з наступних  кандидатів Ви б не проголосували  у жодному випадку?») мають: 68-річний комуніст І.Бондарчук - 7,88%, слідчий податкової О.Барчишен -5,63% і "свободівець" В.Базелюк - 3,63%, котрий як депутат міськради, вочевидь, запам'ятався виборцям неспроможністю процитувати Тараса Шевченка під час обговорення питання про встановлення пам'ятника Кобзарю.

Натомість, якщо обраний респондентами 12-го округу кандидат не братиме участь у виборах, то ще 10,63% опитаних вінничан віддадуть свої голоси за П.Порошенка,       5,63% – готові проголосувати за Б.Максимчука, випускника вінницького фізкультурного факультету і засновника спортклубу «Максимус», а ще 3,25% - за В.Базелюка.

Загалом електоральні настрої на 12-му окрузі стабілізувалися і не відрізняються від результатів опитування в серпні.

Як зазначається в матеріалі Центру досліджень проблем громадянського суспільства, загалом результати дослідження показують, що вінничани підходять до виборів раціонально, свідомо і не піддаються на спроби підкупу та порожні обіцянки. Пріоритетом для них є просування інтересів міста у Верховній Раді, чим, власне й пояснюється лідерство в мажоритарних округах Порошенка й Домбровського.

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.