Після виборів Янукович ще 2-3 місяці буде терпіти Тимошенко у кріслі Прем’єра, – експерт

Після другого туру виборів відбудеться судова кампанія. Боротьба розгорнеться за рішення Вищого адміністративного суду. Оскільки там є два голови і дві печатки, то, відповідно, його рішення будуть не зовсім легітимними. Але це дасть певний час сторонам для ведення переговорів про конфігурацію майбутньої влади. Цей час вичікування затягнеться до кінця березня, а інавгурація майбутнього президента Януковича відбудеться наприкінці березня. Такий прогноз сьогодні, 8 лютого, у коментарі ЗІКу висловив директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

На його думку, для того, що змінити ситуацію на свою користь, Тимошенко, по-перше, необхідно оскаржити результати на трьохсот дільниця по Східній Україні.

«По-друге, необхідно провести роботу на всіх трьох щаблях оскарження дій чи бездіяльності комісій. А це Окружний адміністративний суд міста Києва, Київський апеляційний та Вищий адміністративний суди. Очевидно, що всі ці три щаблі не контрольовані Тимошенко. Вона не може провести вигідні для себе рішення», – переконаний експерт.

«Третій фактор, який міг би допомогти Тимошенко, – переграти ситуацію через визнання масових фальсифікацій. Для цього потрібно робити синхронні дії: мобілізувати своїх прихильників, провести роботу в громадській свідомості з засобами масової інформації, а також отримати підтримку міжнародних спостерігачів. Нічого з цього не було зроблено. Штаб Тимошенко в ніч виборів виявився розгубленим перед таким викликом і фактично втратив ініціативу», – зазначив Віталій Кулик.

Після завершення президентських виборів в Україні ще 2-3 місяці буде зберігатися двовладдя: Президент – Янукович, Прем’єр – Тимошенко, тому що провести переформатування коаліції буде складно. Віталій Кулик переконаний, що в Партії регіонів немає достатньої кількості голосів у фракції НУНС для зміни голови фракції Мартиненка і для того, щоб НУНС офіційно ввійшла в нову коаліцію.

По-друге, за словами політолога, не все з’ясовано з Литвином. Він не отримав чітких запевнень про свою політичну долю. І по-третє, «Наша Україна» і Блок Литвина бояться, що за умови певної кон’юнктурної змови між БЮТ і Партією регіонів їхні інтереси не будуть враховані «регіоналами».

Віталій Кулик прогнозує, що процес формування нової коаліції затягнеться на кілька місяців і не факт, що нова коаліція буде сформована. Тому не виключено, що будуть дострокові парламентські вибори у гіршому варіанті у травні-червні, а в кращому – у листопаді-грудні.

 

 http://www.zik.com.ua/ua/news/2010/02/08/215869

 

http://www.zik.com.ua/ua/news/2010/02/08/215877

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.