Сергій Гайдай. У День Конституції

Сергій Гайдай. 28.06.2019. ФБ

Дивне це свято. У нас Конституції то немає.

Зараз в мене полетять гнилі помідори. Але ті хто хоч трохи знають, що це за документ, мене зрозуміють.

Конституція — основний закон держави, особливий нормативний правовий акт, який має вищу юридичну силу. Конституція визначає основи політичної, правової та економічної систем держави. Конституція — установчий документ держави, в якому викладені основні цілі державотворення

Конституція це не просто літери на папері, про які часто українські політики говорять, що у нас одна з кращих конституцій у Світі. Вони мають на увазі — добре написана.

Це договір між народом (нацією, громадянами) і владою про ті правила і установи за якими влада і громадяни живуть, про те як вони використовують свої права, повноваження та обов’язки, взаємодіють один з одним.

Так ось — такої Конституції у нас немає.

Запитайте себе самі, а також своїх знайомих — укладали вони такий договір з владою, чи був сам процес укладення та підписання такого договору в історичному минулому?

Не було.

Нинішній документ так звану «Конституцію» написала і прийняла нібито від імені всіх нас група політичний діячів у Верховній Раді в 1996 році. Пом’ятаєте, це було при Кучмі? Щоб було. Адже належить новій державі мати Конституцію. Як герб, прапор, гімн і свою валюту.

А насправді як елемент інформаційної ширми що прикриває тіньову державу ось вже 28 років під керуванням якої ми живемо зовсім не за цим документом, а за своїми власними неописаним правилам. Ширма ця приховує реальний устрій нашої держави від Світу і від найбільш наївною частини населення. Тіньова держава влаштована так, що невелика група сімей і кланів — правлячий клас — володіє більшою частиною наших національних активів з вигодою для себе, а не для переважноі більшості населення. А червона книжечка — «Конституція» існує для публічного показу, що вона у нас є. Але звичайно вона не діє і її ніхто не дотримується. А при необхідності і на користь правлячому класу її часто змінюють і коригують з приходом до влади нових сімей і кланів.

Ви пам’ятаєте щоб ви обговорювали і приймали нашу Конституцію або це робили ваші батьки і діди? Вас хоч раз запитали на референдумі про Вашу згоду внести поправки в цей документ? У нас самого інструменту такого прийняття — референдуму — немає. І наші політики не поспішають з його створенням. Да і більшість населення звичайно не читало в не знають що в цій червоній книжечці написано. З простих людей тількі козак Гаврелюк її начебто читав. Щоб не сумно було сидіти у залі Верховної Ради.

Так що це смішне і сумне свято того що в країні відсутне і як не прикро, але і справжньої держави у нас немає.

Ось коли серед активних громадян виникне ініціативна група, яка створить для початку протоконституційний документ — Суспільний Договір. Договір між усіма нами що живуть в цій країні про те на яких підставах ми будемо жити разом. Про те що ми домовляємося бути власниками цієї країни, готові і маємо право нею керувати, і яким способом ми це управління будемо реалізовувати, домовимося про те як кожен хто підписав цей договір буде отримувати від цього вигоду і домовимося про те як ми цього досягнемо. А ще ця група повинна широко обговорити з більшістю населення цей Договір. Зібрати підписи під цим документом спочатку громадянського активу, а потім він буде прийнятий на всеукраїнському референдумі більшістю населення, ось тоді у нас і виникне наша українська республіка і підстави створити Конституцію. Договір між громадянами і органами влади. Який згодом і з появою нових технологій за загальної згоди можна буде редагувати, модернізувати і удосконалювати. І це і буде справжня Конституція, а не фейк який ніхто не дотримується, а головного чиновника тіньової держави помилково називають Гарантом Конституції. І він першим порушує її положення і кожен раз намагається змінити її в своїх особистих інтересах.

А ось якщо кожен з нас візьме участь в цьому складному процесі створення і прийняття Суспільного Договору, а потім і Конституції — відбудеться найголовніше, те про що так люблять говорити деякі українські політики — перезавантаження нашої держави у справжню Украінську Республіку

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.