Тимошенко може перевернути бюджетну політику з ніг на голову — Кулик

Боротьба за комітети, і зокрема за бюджетний комітет, пов’язана із формуванням бюджету. У цьому впевнений директор Центру досліджень громадянського суспільства Віталій Кулик.

«Питання у тому,  коли віддавати комітет – до чи після прийняття бюджету. Ми пам’ятаємо досвід минулих років, коли будучи головою бюджетного комітету Юлії Тимошенко фактично вдалося перевернути з ніг на голову  всю бюджетну політику України. Якщо в неї той самий план, то відповідно не в інтересах коаліції віддавати ці комітети», — зазначив політолог.

Стосовно розподілу інших комітетів, то тут , на думку експерта, існують певні юридичні і політичні колізії.  «Є роз’яснення Володимира Литвина, що в регламенті Верховної Ради йдеться мова про передачу опозиції комітетів після обрання  ВР. А при переформатуванні коаліції нібито не передбачається перерозподіл комітетів, оскільки це блокує діяльність законодавчого органу. Тут і закладається певна юридична та політична еквілібристика», — пояснив він.

Віталій Кулик упевнений, що владі треба домовлятися. Разом з тим він застерігає, що зробити це буде важко, і пояснює чому.

«Апетити у Тимошенко – максимальні. Вона хоче 13 комітетів, плюс першого віце-спікера. Звичайно , 10 комітетів їм ніхто не дасть, і першого віце-спікера вони не отримають. Але, скажімо, отримати 5-6 комітетів – реально, і на цьому можна було б вести переговори. А вже потім після обрання нової Верховної Ради діяти по регламенту і розподіляти комітети згідно цивілізованого політичного процесу. А так Тимошенко хоче максимум, і  буде використовувати цю ситуацію для піару,  зриву діяльності ВР та блокування роботи», — зауважив експерт і висловив думку, що Тимошенко треба нарешті вийти з виборчої кампанії і припинити робити ставку на скандали.

http://www.gart.org.ua/?lang=ua&page_id=2&news_type=&element_id=27673

Читайте також

Рекомендації

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.