Зараз відбувається перезавантаження нашої східної зовнішньої політики – В.Кулик

Зараз відбувається перезавантаження нашої східної зовнішньої політики, і це стосується не лише українсько-російських відносин, а й українсько-білоруських відносин, країн Центральної Азії, українсько-китайських відносин. Про це під час прес-конференції в ІМК повідомив директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

"Йде певна переоцінка тих пріоритетів, які були раніше, вироблення нового порядку денного переговорного процесу з Росією. В чому полягає переоцінка – відмова від політики ігнорування інтересів один одного. Відбувся контакт, і відчувається, що сторони досягли певної спільної точки бачення розвитку відносин України і Росії, ми очікуємо приїзд у Київ президента РФ Д.Медведєва у травні, протягом квітня відбудеться цілий ряд переговорів на рівні керівників адміністрацій президентів Росії й України, очікується зустріч на рівні прем’єр-міністрів. Завдання цього переговорного процесу – запустити і на 17 травня підготувати певний перелік документів, які будуть підписані між президентами двох країн", - розповів експерт.

За його словами, поки що йдеться про вирівнювання української зовнішньої політики, відмову від політики стукання в зачинені двері ЄС і НАТО і перехід до прагматичних відносин з російськими партнерами.

Говорячи про відносини з Білоруссю, він наголосив, що йдеться про входження Білорусі в певні транспортні проекти, які пропонує Україна. Також є питання зняття обмежень на поставки білоруських товарів на українські ринки й захисту білоруських інвесторів в Україні, питання нафтопереробки, можливості залучення Білорусі до енергетичних проектів України.

"Питання країн Центральної Азії – це повномасштабне відновлення діалогу на рівні міжурядових комітетів. Протягом 2006-2009 рр., фактично, не відбувався діалог на рівні міжурядових комітетів між країнами Центральної Азії й України. Зокрема, міжурядовий комітет, який існує в рамках співпраці України й Узбекистану, не засідав понад 2,5 років. Діалог на рівні президентів України і Туркменістану, фактично, обмежувався політичними заявами і меморандумом можливої співпраці. Зараз є цілий пакет документів про реанімацію нашої політики з країнами Центральної Азії і повернення українських підприємств і агенцій до зовнішньоекономічної діяльності на центрально-азійські ринки", - сказав В.Кулик.

http://www.imk.com.ua/ua/news/info/111566/

Джерело: ІМК

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.