МАНІФЕСТ СВОБОДИ

Останні події в  Верховній Раді засвідчують що політикум знову входить у свій звичний режим існування – договорняка. Політики більше переймаються перерозподілом повноважень, дерибаном владних крісел, а не зміною системи влади, створення умов для незворотності демократичних перетворень, запобігання корупції та забезпечення участі громадян у керуванні країною.

Непрозорий спосіб формування уряду, відмова від формули технічного професійного уряду, а запровадження коаліційного, ігнорування волі Майдану та позиції громадянського суспільства, пролонгація повноважень парламенту до 2017 року це вказує на те, що система намагається самозберегтись, а отже збережеться корупція, політична рента, непрозора економік, маніпуляції та відверта брехня.

ВИМАГАЮТЬ:

  • Звільнення всіх політичних в’язнів та закриття кримінальних справ проти протистувальників протягом 48 годин.
  • Оголошення у розшук та затримання для проведення ґрунтовного розслідування і проведення відкритого Трибуналу осіб, які підозрюються  у організації вбивства мирних протетстувалиьників .
  • Дострокові парламентські вибори на пізніше грудня 2014 року. Нове виборче законодавство (відкриті регіональні партійні списки). Обмеження участі народних депутатів  Верховної Ради 7 скликання у виборах до парламенту наступного скликання. Запровадження електронного голосування, починаючи з місцевих виборів  в жовтні 2015 року.
  • Конституційних змін (право на повстання, право на зброю, введення Майдану  до Конституції  України, як інституту народовладдя, інституювання громадянського суспільства).
  • Формування Технічного Уряду на принципах професійності за поданням професійних спільнот та з  врахування позиції громадянського суспільства.
  • Люстрацію суддівського , прокурорського корпусу, а також загальна переатестація співробітників МВС та СБУ. Ліквідація підрозділу «Беркут».  Встановлення громадянського контролю над судовою системою та правоохоронними органами. Закріплення права обирати суддів   місцевих мирових судів  та дільничних міліціонерів (з можливістю  формування добровільних  місцевих дружин охорони громадського порядку і надання відповідного ресурсу).
  • Запровадження принципу Відкритих даних (OpenData) в державному управлінні (прозорість діяльності органів влади) та публічному просторі (спільне використання ресурсів спостереження за публічним простором — це громадянське  право яке ніхто не може узурпувати. Будь хто встановлюючи камеру у публічному місці має надати вільний доступ до неї).
  • Реформування місцевого самоврядування. Більше прав територіальним громадам, надання відповідного ресурсу, формування виконкомів місцевих рад,  перетворення місцевих адміністрацій в контролюючі органи.

Необхідно зберегти мобілізацію Майдану до  завершення перетворень в країні.

23 лютого 2014 року

ГО «СПІЛЬНОБАЧЕННЯ»

Центр дослідження проблем громадянського суспільства

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.